День української писемності та мови
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Воно було започатковане 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 "Про День української писемності та мови" на підтримку "ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства".
Перші просвітителі, що відіграли визначну роль у розвитку й становленні слов’янського письменства і культури, це Кирило і Мефодій Вони переклали з грецької мови багато книг, що стало початком формування старослов'янської літературної мови.
Свою титанічну працю в становленні української мови та літератури приклав великий подвижник Нестор Літописець (близько 1056 – близько 1113) . Окрім богословських знань, мав виняткові здібності до історії та літератури, досконало володів грецькою мовою. З його праць збереглися життєписи святих князів страстотерпців Бориса і Гліба, преподобного Феодосія, перших преподобних Печерських. Найвизначніший твір Нестора Літописця — "Повість временних літ“. Завдяки Нестору нам відкриваються немеркнучі славні сторінки минулого, аби підтримувати й надихати наступні покоління на благородні справи, спонукати до пошуку істини. Цією працею він і самого себе включив у книги вічного.
Зачинателем сучасної української мови вважається І.П. Котляревський, а Т.Г. Шевченко вивів українську мову на новий рівень.
Багата Україна своїми синами і доньками, які прославляли свою рідну мову у різних куточках Землі. То ж і ми не стали байдужими.
Учитель української писемності та мови Галенко Надія Василівна опровела змагання на написання кращого есе «Думки про рідну мову» між учнями 6-11 класів. Перемогу здобула учениця 10 класу Баранник Олександра.
Окрім цього учні 6-11 класів прийняли участь у Всеукраїнському радіодиктанті. Відео можна переглянути на нашій сторінці в Фейсбуці.
https://www.facebook.com/100029468358624/videos/477699073576669
Автор: педагог-організатор Карпенко О.Б.
|